Den s VŠE nově v podzimním termínu

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili, a zároveň bychom Vás chtěli požádat o vyplnění krátkého anonymního dotazníku ohledně Dne s VŠE 2015: https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/den-s-vse-podzim-2015/.

Snažíme se akci neustále zlepšovat a Vaše odpovědi jsou pro nás velmi cenné. Vaše názory a připomínky budeme v příštích ročnících reflektovat.

Absolventi Vysoké školy ekonomické v Praze se v sobotu 21. 11. 2015 mohli zúčastnit v letošním roce již podruhé Dne s VŠE. Toto již tradiční setkávání bývalých studentů se opětovně přesouvá na podzimní termín.

Den s VŠE oficiálně zahájila v 16:00 ve Vencovského aule paní rektorka prof. Ing. Hana Machková, CSc. O hudební doprovod při slavnostním zahájení se postaral Symfonický orchestr VŠE, který zahrál dvě části ze suity Pohádka od Josefa Suka, to vše na motivy scénické hudby k dramatické pohádce Julia Zeyera o Radúzovi a Mahuleně.

V odborné části programu paní rektorka spolu s děkany jednotlivých fakult (vyjma šesté fakulty) diskutovala o současnosti a budoucnosti Vysoké školy ekonomické v Praze. Děkani obhajovali postoje, proč je právě jejich fakulta tou nejlepší.

Účastníkům Dne s VŠE byl dále představen xPORT Business Accelerator, který na škole funguje od roku 2014. Jedná se o platformu pro akceleraci podnikání, která propojuje nápady, talentované jedince i týmy, mentory, zahraniční akcelerátory, firmy a investory. xPORT business Accelerator sám o sobě uvádí, že „vytváří podnikatelskou komunitu na VŠE a že podnikatelské nápady pomáhá přetavit do produktu.“ Po osmé hodině večer byly absolventům představeny nejlepší podnikatelské projekty vznikající na VŠE právě v rámci tohoto akcelerátoru. Účastníci akce mohli pomocí svých mobilních telefonů online hlasovat pro jednotlivé projekty a následně i s jejich realizátory diskutovat.

Na své si opět přišli i kulturní nadšenci, o zábavu se postarali jak současní studenti a zaměstnanci, tak absolventi. Ve Vencovského aule představili to nejlepší ze svého repertoáru členové folklórního souboru Gaudeamus i účastníci soutěže VŠE HLEDÁ TALENT. Divadelní spolek S bojkou v zádech uvedl představení Až za hrob, do něhož byli nově zapojeni muzikanti z Vodova Smyčcového Ansámblu. O tom, že jojo není jen pro malé děti a dá se s ním i soutěžit a vyhrávat nejrůznější soutěže v České republice, v Evropě, ale i po celém světě, předvedli ve své yoyo show absolvent VŠE - Vašek Kroutil a student VŠE - Tomáš Bubák.

Vedle samostatného setkání absolventů studijního programu International Business proběhlo večer rovněž setkání absolventů z roku 2005, kteří se od současných studentek Vysoké školy ekonomické mohli dozvědět, jak moc se škola v průběhu deseti let proměnila.

Vrcholem večera bylo vystoupení kapely studentů (Other Way) a absolventů (Míchačky betonu). Other Way uvedli premiéru songu Píseň o VŠE. Následovala videodiskotéka s hity 80. a 90. let.

Během akce byl rozdáván časopis pro absolventy, který byl věnován informování o aktuálním dění na VŠE. Ve formátu .pdf si ho můžete stáhnout zde.

Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Zde můžete shlédnout krátké video, které je sestřihem celé akce.

Další akce, kterou pro Vás organizujeme, je Reprezentační ples VŠE, který se konal v Lucerně ve středu dne 2. prosince 2015. I zde jste mohli potkat své bývalé spolužáky či vyučující v neformálním prostředí.

Abyste zůstali o dění na VŠE informováni, zaregistrujte se, prosím, do centrální databáze absolventů absolventi.vse.cz. Díky registraci Vás budeme moci včas informovat o Dni s VŠE, o dalších zajímavých akcích pro absolventy i o různých možnostech spolupráce s Vaší Alma Mater.

© 2018 Vysoká škola ekonomická v Praze. Stránky spravuje David Česal, provozuje RPC.